Formatervezők a Nemzetközi Kerámia Stúdióban, Kecskeméten

Az Alkalmazott Művészeti Intézet másod- és harmadéves, valamint mesterképzős hallgatói a tervezési feladataikat ebben a szemeszterben is a Nemzetközi Kerámia Stúdióban kivitelezik.

Egyetemünk 2004. óta áll partneri szerződésben a Stúdióval és az elmúlt 15 év alatt folyamatos a képzés. Az eredményes munkához a világhíres művészház jelenleg 30 hallgatónknak a teljes személyi és technikai hátteret biztosítja.

Kuzsel Gabriella és Polyák János oktatóink vezetésével a csokoládé csomagolás (Harrer cukrászda) és a kályhacsempe (Harmath-Költő kályhacsempe) projekt feladatok kapcsán megtanulják a sorozatgyártást a porcelánhoz és samottos-masszához alkalmazott folyamatsorokban.

A gyakorlati képzés mellett a Stúdión belül előadások (Harmath Mihály keramikusművész, kályhásmester - Építészeti kerámia c. előadása) és konzultáció, valamint gyűjteménylátogatás, tárgyelemzés is segíti a tervezői értékítélet kialakítását.

SKK / AMI Formatervező tanszék, 2019. december 04.