Elhunyt Fekete György, a Soproni Egyetem Professor Emeritusa

Fekete György (1932–2020) nemcsak művész volt, hanem olyan művész, aki rendkívül sokat tett a magyar művészetért és művészekért. Számtalan fontos funkciót látott el, ezek közül a Magyar Művészeti Akadémia elnöksége volt az egyik legfontosabb.

Fekete György (Fotó: mma.hu)

A Soproni Egyetem különösen hálás nemcsak a művésznek, hanem a művelődéspolitikusnak is, hiszen neki köszönhetjük Egyetemünkön az Alkalmazott Művészeti Intézet megalapítását, és ezzel Sopron bekapcsolódását a művészeti képzésbe.

Fekete György, mint államtitkár segített az alapításban és mint az Egyetem professzora, később professzor emeritusa emelte magas szintre az oktatást.

A legmagasabb kitüntetésekkel (Kossuth-díj) ismerték el művészi és szervező tevékenységét.

Sopron, a Soproni Egyetem nem felejti Fekete Györgyöt, a művészt, a művészetpolitikust és professzorát.

Írta:

Winkler András