Felvételi vizsga (BA) - I. forduló (2021/2022. tanév)

Az alapszakos művészeti képzéseinkre (építőművészet BA, formatervezés BA, tervezőgrafika BA) kétfordulós felvételi vizsgát kell teljesítenie. Az első fordulóhoz szakmai portfolió anyag (max. 15 oldalas) készítése és elektronikus úton történő beadása szükséges.

Mit kell majd beküldenie?

• Motivációs levél (max. 1 oldal)
  • Portfólió (1 darab PDF, max. 15 Mb), mely a következőket tartalmazza:
      • Rajzi tanulmányi anyag bemutatása (max. 7 oldal): szabadkézzel készített fekete-fehér és/vagy színes rajzok, vázlatok, például: tárgyrajzok, csendélet, embertanulmányok (kézfej, portré, akt), növény-, állattanulmányok, stb.
      • Választott szaknak, vagy szakoknak megfelelő alkotások összeállítása (max: 6–7 oldal): például tervek, szabadkézi vázlatok, modellekről készített fotók, digitálisan készített anyagok
  • NYILATKOZAT ↓ a felvételi eljárásba benyújtott szakmai anyag megismeréséhez
  • Felvételi díj befizetését igazoló bizonylat képe (A 2000 forintos díjat minden jelentkezőnek csak egyszer kell befizetnie, függetlenül attól, hogy a Soproni Egyetem hány szakára jelentkezik.)

Hova, milyen formában lehet küldeni?

Kizárólag elektronikus úton:

• A felvi.hu-n megadott elektronikus elérhetőségére küldünk pontos tájékoztatást, hogy milyen e-mail címre és meddig szükséges elküldeni a felvételi vizsgához szükséges portfóliót, motivációs levelet, nyilatkozatot és a felvételi eljárási díj befizetési bizonylatát.
  • A portfóliót kérjük 1 darab PDF fájlként, max. 15 Mb terjedelemben küldeni, és a PDF fájl elnevezése a következő legyen: vezetéknév-keresztnév.pdf. (például minta-sándor.pdf)

Fontos, hogy a felvi.hu-n megadott e-mail címét folyamatosan kísérje figyelemmel, mert minden konkrét információt oda küldünk a jelentkezőknek!

második forduló (gyakorlati vizsga) felvételi eljárásának menetét a koronavírus kapcsán kialakult helyzet miatt szintén később tesszük közzé.

DOKUMENTUMOK: